Hodowla DOBERMANÓW "Silesia Rainbow"
Strona główna
O hodowli
Matka
Ojciec
Szczeniaki
Dokumenty Matki
Kontakt
Fotografie
EASLEY AS SAWIRAH Perła Brzeszcz
O hodowli

    Jesteśmy fascynatami rasy doberman,a przy tym szczęśliwymi właścicielami suczki ESLEY AS SAWIRACH PERŁA BRZESZCZ z hodowli Perła Brzeszcz po wyjątkowej matce ERIA PRO MARICA DIONA.Etna to wyjątkowa dobermanka o nienagannej budowie potwierdzonej na wystawach wyłącznie ocenami doskonałymi. Jest przy tym wg nas idealna pod względem psychicznym ( naszą subiektywną ocenę potwierdził obiektywnie sądzia na wystawie międzynarodowej we Wrocławiu ".. doskonała psychicznie.." - patrz zakładka Dokumenty Matki. Etna to wspaniały członek naszej rodziny, przyjazna, bezgranicznie oddana naszej rodzinie, cierpliwa i opiekuńcz dla naszych dzieci ale nieufna w stosunku do obcych. Uwielbia zarówno zabawę, jak i naukę. Egzamin PT zaliczyła z oceną doskonałą otrzymując 193pkt. z 200 pkt mozliwych, test psychologiczny zaliczyła z oceną doskonałą otrzymując max. pkt.
Etna to nie tylko przyjaciel to także wspaniały obrońca i stróż. Pierwszy etap szkolenia obony przeszła w Jabłonnej u szkoleniowca Roberta Gwadery, anastępnie u Dariusza Kmiecika. Te szkolenia przy jej predyspozycjach obronych spowodowały, że stała się profesjonalnym nieustraszonym obrońcą.

   W dniu 16.10.2010r urodziły się nasze pierwsze dobermany ze skojarzenia naszej suczki z psem z Estoni YACHERO'S PANDO PANDERO  interczempionem, w tym czempionem Polski zwycięzcą na wystawie klubowej dobermana w kategorii psów użytkowych w 2010r w Sopocie, z certyfikatem użytkowości IPO 3. Miot ten był naszym pierwszym sukcesem kynologicznym. Pozostawiliśmy dla siebie psa Torres Alias Taj Silesia Rainbow oraz suczkę Tiara Sal Gratia Silesia Rainbow. Nasze maluchy dają nam wiele satysfakcji tak na wystawach kynologicznych a w szczególności z wyników szkoleń które to stały się naszym hobby i priorytetem. W listopadzie 2011r zdały egzamin PT1, w czerwcu 2012 IPOV, a 18.11.2012r IPO 1 ( Taj z wynikiem PT1 187/200pkt, IPOV 280/300pkt, IPO1 277/300pkt z pierwszą lokatą, Tiara PT1 192/200pkt, IPOV 292/300pkt, IPO1 266/300pkt z trzecią lokatą).
 


 
Strona głównaO hodowliMatkaOjciecSzczeniakiDokumenty MatkiKontaktFotografie